YURT – BÜRO SEN http://yurtburosen.org YURT - BÜRO SEN Tue, 03 Dec 2019 09:09:24 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.13 http://yurtburosen.org/wp-content/uploads/2018/11/cropped-YURTTBURO-32x32.png YURT – BÜRO SEN http://yurtburosen.org 32 32 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajimız http://yurtburosen.org/3-aralik-dunya-engelliler-gunu-mesajimiz/ http://yurtburosen.org/3-aralik-dunya-engelliler-gunu-mesajimiz/#respond Tue, 03 Dec 2019 09:09:24 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1409 YURT – Büro Sendikaları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak tüm engellilerin bu özel gününü kutladı.

Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından önem taşımaktadır.

Engelli olmak asla bir kusur değildir. Unutulmamalı ki her insan bir gün engelli bir vatandaş olma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, toplum olarak duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları ülkemiz adına büyük bir kazanımdır.

YURT – Büro Sendikaları olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyoruz.

YURT – Büro Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/3-aralik-dunya-engelliler-gunu-mesajimiz/feed/ 0
2828 sayılı Kanun Kapsamında Sıfır Faizli Konut http://yurtburosen.org/2828-sayili-kanun-kapsaminda-sifir-faizli-konut/ http://yurtburosen.org/2828-sayili-kanun-kapsaminda-sifir-faizli-konut/#respond Mon, 25 Nov 2019 08:04:34 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1404 Bizler YURT – Sendikaları olarak 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Kamuda Çalışanlarına Sıfır Faizli Konut Sağlanması için gerekli yazışma ve görüşmeleri sağladık.

Toplu Konut Fonu’ndan Şehit Ailelerine, Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinin ilk uygulaması 1985 yılında, Polis Vazife ve Salahiyet Kanununa bir madde eklenerek, 01.01.1971 tarihinden itibaren şehit olan polislerin ailelerine Toplu Konut Fonu’ndan 5.000.000 TL faizsiz kredi verilerek başlatılmıştır. 1991 yılında ise Toplu Konut Kanununa bir madde eklenerek bu kredinin kapsamı genişletilmiş ve Emekli Sandığından maaşa bağlanan ve Faizsiz Konut Kredisi için Hak Sahipliği Belgesi alan tüm şehit aileleri ile terör malulleri ve bunların dul ve yetimlerinin de yararlanması sağlanmıştır.

Bu hususta  2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların bulunduğu illerde yapılacak olan konutların taksitleri 240 ay sürmesi hakkında kolaylıklar sağlanması ve sıfır faiz, diğerlerine de en düşük endekste verilmesi Kredinin geri ödemesi, hak sahibinin her türlü tazminat dahil almakta olduğu maaşının ¼ ‘ü tutarındaki miktarın T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nca kesilmesi suretiyle yapılması ile ilgili gerekli yazışma ve görüşmeleri sağladık.

YURT – Sendikaları olarak 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kardeşlerimiz için Sıfır Faizli Konut Sağlanması için gerekli yazışma ve görüşmeleri sağladık.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

15 Mart 2019 tarih ve 70 Sayılı Yazımız

18 Kasım 2019 tarih ve 06 Sayılı Yazımız

Başvuru Yaptığımız Projemiz

]]> http://yurtburosen.org/2828-sayili-kanun-kapsaminda-sifir-faizli-konut/feed/ 0 YALNIZ DEĞİLSİNİZ… http://yurtburosen.org/yalniz-degilsiniz/ http://yurtburosen.org/yalniz-degilsiniz/#respond Sun, 10 Nov 2019 07:53:45 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1397 Gün yoktur ki bir kardeşimiz çalıştığı iş yerinde yıldırma dışlanma mobing cinsel saldırı, sarkıntılık daha sayamadığımız birçok akla hayale gelemeyecek durumlarla karşılaşmasın bu yaşadıklarından dolayı başta aile düzeni kişisel ve bedensel sorunlar yaşamasın. Devlet Korumasında yetişen bireyler olarak feleğin çemberinden geçmiş bin bir zorluk ve bin bir çile ile hayata atılıyor toplumumuzda bu insanlara yaklaşımı ben merkezli ve eksikliklerinden faydalanma kendine çıkar sağlama arzusu ile olumsuz davranışlar sergilemektedir.

Bizlere yakınlık gösteren abi abla baba anne bilinci ile yaklaşırken ne yazık ki bu kutsal sıfatlarla yaklaştığımız insanların yaklaşımları çoğu zaman öyle olmuyor Bir Müdür düşün kendi çalışanlarına yaklaşımı resmi çerçevede olması gerekirken maalesef sahipsiz gördüğü kardeşlerimizin belki geleceğine belki zorluklar ile bin bir sıkıntı dışlanma ve horlanma ile pamuk ipliğine bağlı aile hayatının güçlenmesi için uğraşmak yerine yıllarca sıkıntısını ve eksikliğini yaşadığı aile ortamının bozulması demek bu tür karakteri bozuk insanlar için pekte bir anlam ifade etmemektedir ancak ne yazık ki bu davranışları aileleri parçalamaktadır.

Yakın zamanda Sendikamıza gelen şikayetlerde başta Diyarbakır’da, Erzincan’da İzmir’de, Aydın’da ve Muğla’da daha bir çok ilimizde kamu kurumlarında çalışan kardeşlerimizin yaşadığı sorunların sorumsuz ahlaksız idarecilerden kaynaklandığını ve ne hikmetse bu tür insanlara sahip çıkılması ne acı bir durumdur.

Bizler YURT Büro Sen olarak Devlet korumasında yetişen ve kamuda çeşitli kurumlarda görev yapan yada atanamayan zorluklar sıkıntılarında tüm kardeşlerimizin yanında ve destekçileri olmaya devam edeceğiz.

YURT – Büro Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/yalniz-degilsiniz/feed/ 0
YURT – BÜRO SEN 10 KASIM MESAJI http://yurtburosen.org/yurt-buro-sen-10-kasim-mesaji/ http://yurtburosen.org/yurt-buro-sen-10-kasim-mesaji/#respond Sat, 09 Nov 2019 07:47:49 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1394

YURT – Büro Sendika’sının 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü Mesajı

Türk milletinin Anadolu topraklarında başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde başarıya ulaşmıştır. Onun milleti ile yazmış olduğu destan, bir milletin her türlü imkansızlık içerisinde dahi bir liderle neler yapabileceğinin göstergesi olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Atatürk’ün aziz hatırasına ve onun mirasına sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü, daha demokratik çok daha kalkınmış ve ilerlemiş bir ülke yapmak için çalışmak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmakla olacaktır.

YURT – Büro Sen olarak bu inançla, vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları olmak üzere bu Vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

YURT – Büro Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/yurt-buro-sen-10-kasim-mesaji/feed/ 0
Türk ordusu Suriye’ye girdi http://yurtburosen.org/turk-ordusu-suriyeye-girdi/ http://yurtburosen.org/turk-ordusu-suriyeye-girdi/#respond Wed, 09 Oct 2019 17:06:41 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1390 Barış Pınarı Harekâtı başladı.

Türkiye Abd’nin veya başka ülkelerin tehditlerine boğun eğecek bir ülke değildir. Türkiye Cumhuriyeti kendi göbeğini kendi kesecek güç ve kudrete sahiptir. Türk Milleti için Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

YURT Büro Sen olarak;  Operasyonda görev alacak bütün güvenlik güçlerimize Allah güç kuvvet versin yar ve yardımcısı olsun sağ salim evlerine dönmeleri için dua ediyoruz

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YURT – Büro Sen
Basın iletişim AR-GE Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/turk-ordusu-suriyeye-girdi/feed/ 0
YARDIMSEVER OLMAK KANIMIZDA VAR ! http://yurtburosen.org/yardimsever-olmak-kanimizda-var/ http://yurtburosen.org/yardimsever-olmak-kanimizda-var/#respond Sun, 06 Oct 2019 11:46:06 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1383 YURT Sendikaları olarak; Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunun farkında olarak her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Yapacağımız bir kan bağışı ile bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz.!

– Hayatları boyunca kan ve kan ürünlerini almak zorunda olan hemofili ve talesemi hastaları sizlerin kan bağışınızı bekliyor.

– Yenidoğan ve kanın değişmesi için çok taze kana ihtiyacı olan bebekler sizin kanınızı bekliyor.

– Ağır böbrek hastalarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için kan ve kan ürünlerine ihtiyaçları var.

– Kan yapılamayan tek ilaçtır.

Kan bağışı için Kızılay kan bağış noktalarına geçerli bir kimlik belgesi ile gelen bir kişi, kan bağış formunu doldurup, doktor kontrolünden geçtikten sonra kan bağışını yapmakta, tüm bu süreç yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

Kan ver Can ver
Kan, herkesin her zaman ihtiyacı !
Düzenli kan bağışı yapalım,
zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım.
YARDIMSEVER OLMAK KANIMIZDA VAR !

]]>
http://yurtburosen.org/yardimsever-olmak-kanimizda-var/feed/ 0
YURT – Sendikaları Konfederasyonu Kuruldu http://yurtburosen.org/yurt-sendikalari-konfederasyonu-kuruldu/ http://yurtburosen.org/yurt-sendikalari-konfederasyonu-kuruldu/#respond Fri, 27 Sep 2019 11:43:24 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1380 2012 Yılında Hakan ÇELİKSOY tarafından tüzük çalışmalarına başlanan ve daha sonra 2013 yılında Devlet Korumasından ayrılan ve bir elin parmakları kadar cesur ve yürekli kişiler tarafından YURT – Eğitim Sen (YURT – Eğitim Çalışanları Sendikası) ile Sendikal faaliyetlerine başlayan ve sırası ile 2014 yılında YURT – Sağlık Sen (YURT – Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası), 2015 yıllarında ise YURT – Büro Sen (YURT – Büro Çalışanları Sendikası) ve YURT – Tarım Sen (YURT – Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası) kurulmuştur, Ailemizin son halkası olan YURT – İmar Sen (YURT – İmar, Bayındır, Çevre Ve İnşaat Hizmetleri Yol, Afad, Tapu Ve Kadastro Çalışanları Sendikası ise 2018 yılı aralık ayında kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

YURT – Sendikalarına bağlı beş ayrı değişik iş kollarında faaliyetlerini yürüten Sendikalarımız tek çatı altında toplanarak başta üyelerimiz ve kamu çalışanların haklarını savunmaya ve Devlet Korumasından ayrılan bireylerin (YURT Kardeşlerimizin) sorunlarının gündeme getirilerek sorunlara çözüm önerisi üretmek için çalışmaktadır.

Değişik iş kollarında faaliyet gösteren aktif Sendikalarımız birleşerek YURT – Sendikaları Konfederasyonu ile daha güçlü bir yapıya kavuşturulması arzusu uzun zamandır alt yapısını oluşturduğumuz ve yavaş fakat emin adımlarla ve sağlam bir yapı, tüzük ile Konfederasyon çalışmalarımızı tamamlayarak resmi kuruluş başvurumuzu; Beş iş kolunda faaliyet gösteren Sendika Genel Başkanlarının katılı ve Federasyon Kurucu Üyeler ile Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne teslim edildi.

Evrakların teslim edilmesi sırasında bir açıklama yapan YURT – Sendikalarının kurulmasında büyük çaba ve gayretleri olan dava adamı YURT – Eğitim Sendikası Genel Başkanı ve YURT – Sendikaları Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Sayın Hakan ÇELİKSOY yaptığı açıklamada “Bugün itibarı ile yıllardır hayalini kurduğumuz ve büyük özveri ile yürüttüğümüz Sendikal çalışmaların bir üst tüzel kişiliğe taşıyarak, Konfederasyonumuzun gerekli şartlarını oluşturmuş olup evrakını tamamlayarak Sendika Genel Başkanlarımız ve Kurucu Yönetim Kurulumuz ile birlikte Yozgat Valiliği (İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne) teslim etmenin haklı gururu yaşamaktayız.

Bilindiği üzere genelde STK’ların Federasyonu veya Konfederasyonu Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde kurulmaktadır bizler Yozgat ilinde başlattığımız Sendikal faaliyetlerimizin güçlendirilerek tüm iş kollarında üyelerimize samimiyet ile siyasetin arka bahçesi olmadan hizmetlerimizi sürdürmeye gayret edeceğiz, Daha sonraki süreçte Sendikamızın Ankara’ya taşınma noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Konfederasyonumuzun başta Genel Başkanlarımıza, Yöneticilerimize ve en önemlisi de cefakâr Üyelerimiz olmak üzere tüm Kamu Çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Kuruluş evrakın teslim alan, Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sayın Hakkı YURTLU, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu kapsamında, değişik iş kollarında hizmet veren en az beş sendikanın Konfederasyon kurma hakkını kazandığını belirterek, başarılar diledi. YURTLU, Yozgat’ta Sendika ve Sendika Şubeleri faaliyet göstermekte iken, Sendikaların en üst kuruluşu olan Konfederasyonun kurulmasının önemli olduğunu ve bilhassa Yozgat ilinde kurulmasının bizleri gurur ve mutluluğu bir arada yaşattı ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

Kuruluş evraklarını teslim edilmesinden sonra YURT – Sendikaları Konfederasyonu kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Yozgat Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Abdullah NEŞELİ’yi makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunan Konfederasyon Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Abdullah NEŞELİ ziyaretten dolayı teşekkür ederek çalışmalarından dolayı başarı dileklerini iletti.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YURT – Büro Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/yurt-sendikalari-konfederasyonu-kuruldu/feed/ 0
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin! http://yurtburosen.org/sosyal-medyada-bizi-takip-edin/ http://yurtburosen.org/sosyal-medyada-bizi-takip-edin/#respond Wed, 25 Sep 2019 11:52:02 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1386 YURT Sendikaları olarak Sosyal Medyanın önemini biliyor ve sizlere daha iyi hizmet sunmak, sizlerle daha iyi iletişim içinde olmak adına sosyal medya kanallarını etkin bir şekilde kullanıyoruz. Tüm beğeni, istek, şikayet ve düşüncelerinizi sosyal medya platformlarımız üzerinden bizlerle paylaşabilir, Sendikamızın güncel haber ve duyurularını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz…

 

 

 

 

 

 

]]>
http://yurtburosen.org/sosyal-medyada-bizi-takip-edin/feed/ 0
Vefat & Başsağlığı http://yurtburosen.org/vefat-bassagligi/ http://yurtburosen.org/vefat-bassagligi/#respond Sun, 01 Sep 2019 12:43:07 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1374 YURT – Büro Sendikası Genel Başkanımız Sayın Murat BEDİR ve Musa, Hasan BEDİR’lerin babaları hakkın rahmetine kavuşmuştur,

Cenazesi 2 Eylül 2019 (Yarın)  Pazartesi günü öğle namazına müteakip Yozgat Yerköy Arifoglu Köyünde defnedilecektir.

Murat BEDİR – 0536 351 40 65
Musa BEDİR – 0506 251 18 16
Hasan BEDİR – 0506 315 50 38

YURT Büro Sen ailesi olarak Merhuma Allah(CC)´tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz

YURT – Büro Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/vefat-bassagligi/feed/ 0
Memur zam tiyatrosu bitti. http://yurtburosen.org/memur-zam-tiyatrosu-bitti/ http://yurtburosen.org/memur-zam-tiyatrosu-bitti/#respond Fri, 30 Aug 2019 17:58:46 +0000 http://yurtburosen.org/?p=1367 Memur-Sen ile hükümet arasında oynanan zam tiyatrosu bitti.

2020’nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4, 2021’nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılmasını onayladı.

Memurlar, emekliler ve aileleriyle birlikte sayıları yaklaşık 20 milyona ulaşan bir kesimin geleceğini belirleyen bu önemli sürecin, yetkili olmuş konfederasyon başkanının  “direndik ancak olmadı, Hakem Kuruluna gidiyoruz”  gibi bir tutuma girerek, topu taca atması sonucunda hükümetin belirlediği Kamu Görevlileri Hakem Kurulu başvuru yaparak oynanan zam tiyatrosunu tüm kamu emekçilerinin görmesi ve malum sendikaya üye olanların istifa ederek, tepkilerini bu şekilde ortaya koymaları gerekmektedir.

YURT – Büro Sen olarak günlük bir çay parasına bile denk gelmeyen zam oranını bizlere sunan Hakem Kurulunun bu kararını kabul etmiyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YURT – Büro Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurtburosen.org/memur-zam-tiyatrosu-bitti/feed/ 0